DGS tercihleri ne zaman yapılacak? (ÖSYM giriş)

 DGS  sonuçları 6 Eylül itibari ile açıklanırken; cevap kağıdı görüntüleme işlemleri de 8 Eylül itibari ile erişime açıldı. Adaylar heyecanla tercih sürecini bekliyor. ÖSYM ,  DGS  tercih işlemlerini ne  zaman  başlatacak?

milliyet
0

23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017- DGS) adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları , sınav soruları ve soruların doğru cevapları , sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr  üzerinden 8 Eylül 2017 tarihinde saat  11:00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır.

Adaylar , ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Soru Kitapçığı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü , sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri , bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =