Bakan Özhaseki: Hepimizi korkutan İstanbul için deprem gerçeği var

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet  Özhaseki  , Türkiye nin  deprem  kuşağı bir ülke olduğunu belirterek , önümüzdeki yıllarda  İstanbul  da olması beklenen depreme değindi.  Özhaseki  , Şimdi  Hepimizi   korkutan   İstanbul  için bir  deprem  gerçeğ

milliyet
0

İsmail AKKAYA/KONYA ,

BAKAN ÖZHASEKİ , KENTSEL DÖNÜŞÜMDEKİ YANLIŞLIKLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet  Özhaseki  , bir çok belediyenin kentsel dönüşüm yaparken yanlışlıklar yaptığını belirterek , şöyle konuştu:

Türkiye nin bir çok yerinde kentsel dönüşüm denildiği zaman bir çok belediye başkanı arkadaşımız ne yazık ki , oradaki binaları yıkıp yenilemeyi , yenilerken kendi içerisinde yoğunluğu iki misli artırarak , yarısını müteahhide verip , yarısını da vatandaşa dağıtıp işin içinden pratik bir şekilde çıkmayı maharet sayıyorlar. İşin garip tarafı o yıktıkları yerler bir gün yıkılabilecek yerler iken , kendi yaptıkları o çirkin yerler 50 yıl , 100 yıl bir daha yıkılamayacak.

Özhaseki , ülkemize belediyecilik anlayışının batıya oranla 200- 300 yıl sonra geldiğini ancak batı ülkelerindeki binaların hala sağlam olduğunu vurguladı. 

GECEKONDULAŞMA

Ülkemizde şehirleşmenin 1920 li ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =