'Mavi Balina' oyunu Furkan'ın sonu oldu

Almanya'da 14 yaşında  Furkan  Şen'in  Mavi Balina  adlı oyunun komutlarını yerine getirmek için intihar ettiği iddia edildi.  oyun  hakkında soruşturma başlatıldı.

haber7
0

İntihara sürüklediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan  Mavi Balina  adlı bilgisayar  oyunu  , Almanya da 14 yaşında  Furkan Şen  in de ölümüne neden oldu.  Mavi Balina  adlı oyunun , virüs yoluyla kişisel bilgileri ele geçirerek çocuklara şantaj yaptığı , bu şekilde çocukların  sonu  intihar komutuyla biten talimatları yerine getirmeye zorlandığı iddia ediliyor. Almanya nın Baden Württemberg Eyalati Gaggenau kenti Hörten semtinde yaşayan Afyonkarahisarlı Türk genci  Furkan Şen  , bu  oyun  yüzünden trajik bir şekilde intihar etti. Olay yerine gelen polis , odasındaki elbise dolabına kendini asan gencin intihar etmeden önce Blue Whale (Mavi Balina) isimli bir internet oyununu oynadığı ve oyunda "gereğini yerine getirmek" için kendisini öldürmüş olabileceğini belirtti.

EBEVEYNLERE UYARI Offenburg  kriminal  polisinin olayı soruşturduğu ve yarın  Offenburg  Savcılığı nın ölen  Furkan Şen  in otopsisi için yarın karar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =