Siirt Valiliği: Kemerli Köyü saldırısını PKK lı teröristler yaptı

SİİRT  Valiliği  ,  Kemerli   Köyü  nde dün meydana gelen ve Mehmet Salih Arslan ın yaşamını yitirdiği saldırının PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğini açıkladı.

milliyet
0

Valilik olayla ilgili 5 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti.  Siirt  Valisi Ali Fuat Atik , dün yaptığı açıklamada olayın  PKK  saldırısı olmadığını ,  PKK  nın köy basması diye bir olayın olmadığını ve münferit bir olay olduğunu açıklamıştı.
Siirt  Valiliği  , dün  Kemerli   Köyü  ne yapılan silahlı saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan adlı vatandaşın öldürülmesi olayını , PKK/KCK terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiğini açıkladı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "9 Eylül 2017 günü saat 21.00 sıralarında  Siirt  in Merkez ilçesi  Kemerli  Köyünde silahlı saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan’ın yaşamını yitirmesi olayı ile ilgili olarak ,  Siirt  İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen tahkikatta yapılan araştırma ve elde edilen bulgular sonucu , meydana gelen bu hain saldırının PKK/KCK terör örgütünce işlendiği tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 5 şüpheli gözaltına alınmış olup , soruşturma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =