Hakkari'de bulundu! Hainlerden ilginç düzenek

Hakkari'de tespit edilen terör örgütü PKK’ya ait el yapımı patlayıcı ve  havan  mühimmatı ,  imha  edilirken , 900 paket de kaçak  sigara  ele geçirildi.

haber7
0

Hakkari Valiliği , Şemdinli İlçesi Derecik bölgesinde bulunup  imha  edilen el yapımı patlayıcı ve  havan   mühimmat  ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında;   09.09.2017 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Derecik bölgesinde yol kontrol faaliyeti esnasında bölücü  terör örgütü  mensuplarınca yol kenarına bırakılmış ,1 adet telsiz komutalı El Yapımı Patlayıcı Madde (EYP) düzeneği ,1 adet çatal ayaklı muhtemel uzaktan kumandalı  mühimmat  tuzaklamak için kullanılan yaklaşık 80 cm. uzunluğunda 10cm çapında demir boru ,1 adet  havan  mühimmatı ,900 paket gümrük kaçağı  sigara  ele geçirilmiş olup , ele geçirilen malzemeler Mayın ve EYP Tespit ve İmha Timi tarafından olay yerinde  imha  edilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =