Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ne büyük ilgi

İkinci Mimar ve Mühendisler Grubu Ar-Ge  İnovasyon   Zirvesi  ve Sergisi , Türkiye nin dört bir yanından üniversiteler , teknoparklar , kalkınma ajansları ve Ar-Ge merkezlerini bir araya getirdi.

milliyet
0

İSTANBUL

MMG açıklamasına göre , iki gün süren etkinliği , 10 binin üzerinde  ziyaretçi takip etti. Zirvenin açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk  Özlü , Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan , İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Türkiye nin  Ar-Ge ve inovasyonunda öncü kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

2. MMG Ar-Ge  İnovasyon   Zirvesi  ve Sergisi nde , 13 oturumda inovasyon  ve AR-GE lideri 54 konuşmacı Türkiye nin bilim ve teknoloji alanlarındaki  stratejilerini , yol haritalarını anlatırken özel sektör , kamu ve üniversitelerden  213 kurum ve kuruluş , 500 e yakın inovatif ürün ve icat sergiledi.

Zirvede Türkiye nin teknolojiyi sadece tüketen değil , üreten tarafında  olması , Anadolu nun dört bir yanında yatırım ve teşviklerin artırılmasıyla ilgili  devletin kararlılığı dile getirildi , sorunlar tartışıldı , engellerin aşılması  için üretilen çözümler anlatıldı.

Türkiye’nin daha hızlı büyümesi , 2023 hedeflerine bilgi ekonomisiyle  ulaşması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =