Fındık üreticisi organik yumurta üretimini sevdi

Ordu'da  organik   yumurta  üretiminin geliştirilmesi amacıyla yürütülen projeye ilgi gösteren  fındık  üreticilerinin kurduğu işletme sayısı her geçen gün artıyor.

haber7
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi , Doğu Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ve  Ordu  Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yürütülen "Organik  yumurta  Üretimini Geliştirme Projesi" kapsamında çeşitli ilçelerde çalışmalar devam ediyor.

Geçen yıl yürütülen çalışmalarda kurulan 35 işletmede  organik   yumurta  üretimi yapılırken , 2017 de işletme sayısı 55 e yükseldi.

Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Ordu  da ilk defa  yumurta  üretimine 2014 te Serbest Sistem  yumurta  Tavukçuluğu Projesi ile başladıklarını belirterek , 2016 da ise  organik   yumurta  Üretimini Geliştirme Projesini faaliyete geçirdiklerini söyledi.

5 BİN TAVUK DAĞITTIK

Projenin özellikle  fındık  üreticileri tarafından ilgi görmesi üzerine işletme sayısını artırmaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Yılmaz , "Bu kapsamda ilgili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =