INTERPOL'den Yusuf el-Karadavi için flaş karar!

Mısır'ın yakalama istemi üzerine ,  INTERPOL  tarafından kırmızı bültenle aranan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı  Yusuf el-Karadavi  hakkındaki yakalama emri kaldırıldı.

haber7
0

İngiltere merkezli Arap İnsan Hakları Örgütü nden yapılan yazılı açıklamada , "Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh  Yusuf el-Karadavi  nin ismi  INTERPOL  ün kırmızı bültenle arananlar listesinden çıkarıldı." denildi.

Açıklamada , Karadavi nin adının listeye eklenme gerekçesinin ülkedeki adam öldürme ve yağmalama gibi suçlar olduğu , ancak bu suçların kendisinin ülke dışında bulunduğu zamanda gerçekleşmesinden dolayı dosyanın iptal edildiği ifade edildi.

INTERPOL ün  Mısır  da yaşanan olaylar hakkında artık daha fazla bilgiye sahip olduğu belirtilen açıklamada , kurumun  Mısır  daki darbe yönetimi tarafından arananlar listesine eklenmesini istediği bütün kişilerin incelendiği ve suçsuz bulunduğu , ancak bir kişinin bunun dışında kaldığı açıklandı.

Arap İnsan Hakları Örgütü Başkanı Muhammed Cemil kararı memnuniyetle karşılayarak , "Bu olay , Mısırlıları katleden , suçsuz yere tutuklayan ve işkence altında sözde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =