ABD den terör örgütüne 70 tır yardım

DEAŞ la mücadeleyi gerekçe gösteren  ABD nin , Suriye de  terör  örgütü PKK/PYD ye askeri yardımları devam ediyor. Önceki gün 70 TIR  yardım  , Rakka nın kuzeyindeki örgüt unsurlarına gönderildi. Tırların brandalarla örtülü olması dikk

milliyet
0

AA

Haseke deki AA muhabirinden alınan bilgiye göre , önceki gün askeri  yardım da taşıyan 70  tır  , Irak sınırındaki Simelka kapısından gündüz saaterinde  geçerek örgütün kontrolündeki kente girdi.

Haseke ye gelen konvoyda , tırların açık kasalarına yüklü , brandalarla  örtülmüş ancak kenarları ve arkalarından kısmen görülen askeri araçlar bulunduğu  dikkati çekti.

Tırların üzerindeki toplam 30 askeri aracın 21 i AA muhabiri tarafından görüntülendi.

Akaryakıt tankerlerinin de bulunduğu konvoydaki diğer tırların tümüyle  brandalı olması nedeniyle içlerindeki malzemeler görülemedi.

AA nın haziran ayı başlarında  ABD  nin PKK/PYD ye silah ve diğer askeri  yardımlarını görüntüleyip haberleştirmeye başlamasından bir süre sonra yardımlar  gece saatlerinde brandalı tırlarla yapılmaya başlamıştı.

Diğer taraftan 13 ,17 ve 21 Ağustos ile 3 Eylül tarihlerinde gece  saatlerinde brandalı toplam 330 tırla Irak tan PKK/PYD kontrolündeki Haseke ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =