Son dakika... Sadece saatler kaldı! Dalgalar 4,5 metreye ulaştı

Karayipler ve Küba da 26 kişinin hayatına mal olan Irma Kasırgası tüm hızıyla ABD nin Florida eyaletine yaklaşıyor. Kasırga yeniden dördüncü kategoriye yükseldi. Bölgede dev hortumlar meydana geldi , dalgaların boyu 4 ,5  metreye  ulaştı. A

milliyet
0

milliyet.com.tr

Irma Kasırgası nın Florida nın güney kıyılarını vurmasına  Sadece   saatler  kaldı. Günlerdir kasırgaya karşı önlem alan ABD kıyılarında su seviyesi gittikçe artıyor. Florida da dalga bou 4 ,5  metreye  ulaştı. Sosyal medyada hortum görüntüleri paylaşılıyor.

Burayı terk edin , hayatta kalamzsınız

Dün 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilme kararının ardından rakam daha da yükseldi. Yetkililer şu ana kadar 6 milyon 300 bin kişinin bölgeyi terk ettiğini açıkladı. Florida valisi dün yaptığı açıklamada Burayı hemen terke edin. Hayatta kalamazsınız uyarısını yapmıştı.

ABD Hava Kuvvetleri bölgedeki tahliye işlemleri için Fırtına Avcısı olarak bilinen WC-130J Super Hercules askeri tahliye uçaklarını gönderdi. 

Kasırganın şiddeti kategori dörde yükseltildi. Irma nın ilk olarak Florida nın Key West adasını etkisi altına alması bekleniyor. Dün gece 200 binden fazla eve elektrik verilemedi.

Kasırga hafta içinde Karayipler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =