43 gün sonra bulunan çiftçi, dağda ağaçlardan meyve yiyerek yaşamış

Sivas ın Suşehri İlçesi nde 43  gün  önce hayvanlarını köye getirmek için yaylaya gittikten  sonra  kendisinden haber alınamayan  çiftçi  29 yaşındaki Murat Ünsal , Erzincan da arazide bulundu.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

DHA

Bağdan üzüm koparmak isterken köylülerin kendisini görmesi üzerine kaçan ve terörist sanılan Ünsal , haber verilen köy korucuları tarafından yakalandı. Kayıp olarak arandığı anlaşılan perişan haldeki Murat Ünsal dağda yolunu şaşırıp kaybolduğunu , su yolunu takip ederek yürüdüğünü , dağdaki ve çevre bağ- bahçelerdeki  ağaçlardan   meyve   yiyerek  beslendiğini söyledi.

Suşehri İlçesi ne 16 kilometre uzaklıktaki 100 haneli Kekeç Köyü nde oturan  çiftçi  evli 2 çocuk babası Murat Ünsal , 29 Temmuz da hayvanlarını getirmek için gittiği Soğan Obası Yaylası nda kayboldu. Ünsal , uzun süre eve dönmeyince telaşlanan ailesi güvenlik güçlerine durumu bildirerek yardım istedi. Köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilen yayla güzergahında jandarma , arama kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Aradan geçen 43 güne rağmen Ünsal ın izine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =