Okul servisinde böyle yakalandılar!

İstanbul Ümraniye’de ilkokul bahçesinde 1 kişinin öldüğü kanlı çatışmanın ardından çok tartışılan  Okul  servisleri , bu defa göçmen kaçakçılığıyla gündeme geldi.

haber7
0

İstanbul Vatan Caddesi’ndeki emniyet müdürlüğü binasına 5 dakika mesafede bulunan İskenderpaşa Mahallesi’ndeki bir AVM’nin önünden  Okul  servisiyle göçmen kaçakçılığı yapılacağı ihbarı üzerine , polis harekete geçti. Göçmen Bürosu ekipleri , Avrupa’ya gitmek üzere kaçakçılık şebekesiyle anlaşan ve sırt çantalarıyla  Okul  servisine binen 4’ü çocuk 30 göçmeni takip sonucu gözaltına aldı. Minibüste can yelekleri ile yiyecek bulundu. Mültecilerin , Karadeniz’i kullanarak deniz yoluyla Romanya’ya gidecekleri , buradan da Avrupa’ya geçecekleri bildirildi. Devam eden operasyonda , insan kaçakçılığı organizasyonunu yapan H.R.O. , I.S.A. , Y.M.H. ve H.T.N. adlı Iraklılarla servis şoförü Murat O. gözaltına alındı.

Gazet Habertürk ten Müslim Sarıyar ın haberine göre insan kaçakçılarının , daha önce deşifre oldukları Zeytinburnu , Avcılar gibi yerleri terk ettikleri , farklı uyruklardan yabancıların çokça bulunduğu Aksaray’ı seçerek kamufle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =