Alman vekiller ziyareti anlattı

Türkiye ve Almanya’yı karşı karşıya getiren  Alman  milletvekillerinin Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki  Alman  askerlerini ziyaretlerinin ardından  vekiller  açıklamalarda bulundu.

milliyet
0

Deutsche Welle’nin haberine göre , Türkiye’nin heyette yer almasına tepki gösterdiği Sol Parti Milletvekili Alexander Neu , ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Konya’da Almanya ile Türkiye arasındaki krizin gündeme gelmediğini belirtti. Ziyaretin rahat bir atmosferde geçtiğini ve Türk tarafının profesyonel şekilde bilgilendirdiğini ifade eden Neu , ancak ziyaretin NATO kapsamında yapılmasını eleştirdi.

Dışişleri’nden Almanya uyarısı

Dışişleri Bakanlığı , Almanya’ya yönelik bir seyahat uyarısı yayınlayarak , bu ülkede yaşayan ve ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlarını uyardı. Açıklamada , “Almanya’da siyasi liderlerin seçim kampanyalarını Türkiye karşıtlığı ve Türkiye’nin AB üyeliğini engelleme temelleri üzerine kurduğu” belirtilirken , Almanya’da siyasi atmosferin “bir süredir giderek artan şekilde aşırı sağ ve hatta ırkçı söylemin etkisi altında” bulunduğu ifade edildi.


window._taboola = window._taboola || ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =