Yunanistan'a sığınma talebi bine yaklaştı

FETÖ darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçarak  sığınma  talebinde bulunan Türk vatandaşlarının sayısı 995'e ulaştı

haber7
0

FETÖ darbe girişiminin ardından  Yunanistan  a kaçarak  sığınma  talebinde bulunan Türk vatandaşlarının sayısının 995 e yükseldiği bildirildi.

Yunanistan ın Kathimerini gazetesinin ülkenin İltica Ofisi ni kaynak gösterdiği haberinde , 15 Temmuz dan bu yana  Yunanistan  a iltica talebinde bulunan Türk vatandaşlarının sayısında önemli bir artış görüldüğü kaydedildi.

Haberde , Temmuz 2016 dan bu yılın şubat ayına kadar olan dönemde  Türk vatandaşları  tarafından iltica  talebi  sayısının 236 olduğu belirtildi.

Yaklaşık son 6 ay içinde ise bu sayının 995 e yükseldiğine dikkat çekilen haberde , başvurulardan bir kısmı kabul edilse de kaç talebin olumlu sonuçlandığına ilişkin net bir bilgi bulunmadığı ifade edildi.

FETÖ nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası askeri helikopterle  Yunanistan  a kaçan 8 darbeci asker de  sığınma  talebinde bulunmuştu.  Yunanistan  Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos) , ocak ayında bu askerlere yönelik  Türkiye  nin iade talebini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =