Malezya Büyükelçisi dünyanın en büyük meyvesini kesti

Türkiye  Malezya   Büyükelçisi  Dato Abdul Razak Abdul 18 kiloya ulaşan ağırlığı ile  dünyanın  en  büyük  meyvesi olarak bilinen ‘Jackfruit’  meyvesini  düzenlenen tanıtım toplantısı ile kesti.

milliyet
0

İHA

Malezya  Büyükelçisi  Dato Abdul Razak Abdul ağırlığına rağmen ağaçta yetişen ve meyvelerin şahı olarak da adlandırılan jackfruitin kesim tekniğini uygulamalı olarak gösterirken , Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli de İHA muhabirine jackfruitin faydaları hakkında bilgi verdi.

Verita’nın ev sahipliğinde gerçekleşen  Malezya  meyveleri tanıtım toplantısına  Malezya   Büyükelçisi  Dato Abdul Razak Abdul Vahab , Dubai  Malezya  Başkonsolosluğu ndan Tarım Bölümü Konsolosu Shahid Abu Bakar , İdeal Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Birincioğlu , Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ile çok sayıda ithalatçı , distribütör , perakendeci ve basın mensubu katıldı. Davette  Malezya   Büyükelçisi  Dato Abdul Razak Abdul Wahab ,  dünyanın  en  büyük  meyvesi olarak bilinen yaklaşık 1 metre uzunluğa , 50 cm çapa ve 40 kilo ağırlığa ulaşabilen jackfruit meyvesinin kesilişini uygulamalı olarak göstererek , misafirlere ikram etti.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =