Hollanda  da , 15 Mart 2017 tarihinde yapılan genel  seçimlerin üzerinden  178  gün geçmesine rağmen  hükümet  kurulamadı.

milliyet
0

AA

Ülkede yeni hükümetin halen kurulamaması , bazı siyasilerin sürecin  artık bir an evvel sonlandırılması gerektiği yönündeki açıklamalarına neden  oldu.

Yerel bir radyoda , hükümeti kurma çalışmaları hakkında açıklamalarda  bulunan  Hollanda  Senatosu Başkanı Ankie Broekers-Knol , bu sürecin fazla uzadığını  söyledi.

Durumun endişe verici olduğunu belirten Knol , "Her konuyu en ince  detayına kadar görüşmenin demokrasiye zarar vereceğini düşünüyorum. Görüşmelerin  sonunda 200 sayfaya yakın  hükümet  sözleşmesi ortaya çıkacak. Bazı konuları  hükümeti kurduktan sonra görüşmeye devam edemezler miydi?" ifadelerini kullandı.

Genel seçimlerden sonra hükümetin kurulmasının bu kadar uzayacağını  hiç tahmin etmediğini aktaran Avro Grubu Başkanı ve  Hollanda  Maliye Bakanı Jeroen  Dijsselbloem ise "Bence bu iş giderek sorun yaratmaya başlıyor. Özgürlük ve  Demokrasi için Halk Partisi Etiketler: Hollanda ,  hükümet  kurma ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =