Tapu dairesine rüşvet operasyonu

İstanbul Esenyurt  Tapu  Dairesi nde , kurdukları  rüşvet  çarkıyla rüşvetsiz iş yapmayan ve günlük  rüşvet  gelirleri 25 bin lirayı bulan 3 ü müdür yardımcısı 11 i memur 47 kişi gözaltına alındı.

milliyet
0

Ferit ZENGİN

Şebeke halinde çalıştıkları belirlenen 47 şüpheliden 33 ünün emlakçı ve muameleci olduğu öğrenilirken , baskın öncesi teknik takibe alınan şebeke üyelerinin , yaptıkları telefon konuşmalarında ise rüşveti "şarj aleti" olarak kodlayıp , "şarj aletimi getirmeyi unutma" diyerek  rüşvet  istedikleri tespit edildi.

33 EMLAKÇI VE MUAMELECİ

İstanbul Mali Polisi , Esenyurt  Tapu  Dairesi nde görevli bazı memur ve müdür yardımcılarının , bir şebekeden  rüşvet  alarak iş yaptıkları ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Teknik ve fiziki takiplerle desteklenen soruşturmada  rüşvet  veren ,  rüşvet  alan ve aracılık eden 62 şüpheli belirlendi. Oluşturulan  rüşvet  çarkında ,  rüşvet  alan şüphelilerin 3 ünün müdür yardımcısı , 11 inin ise memur olduğunu belirleyen mali polis dedektifleri , emlakçı ve muameleci olduğu öğrenilen 33 ismi de rüşvete aracılık eden ve  rüşvet  veren isimler olarak tespit etti. Tespitlerin ardından dün sabah saatlerinde harekete geçen Mali Şube ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =