CHP ve HDP'li vekiller buluştu

Adana'da İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Başkanı Eren Keskin ,  CHP   Rize  Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ,  HDP   Adana  Milletvekili Meral Danış Beştaş , panelde bir araya geldi.

haber7
0

Adana da İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Başkanı Eren Keskin , Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Rize  Milletvekili Mehmet Bekaroğlu , Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Adana  Milletvekili Meral Danış Beştaş , “Adalet ve Barış” konulu panelde bir araya geldi. 

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi nde düzenlenen “Adalet ve Barış” konulu panelde buluşan üçlü , Türkiye deki adalet ve insan hakları üzerine eleştirilerde bulundu. İHD Eş Başkanı Eren Keskin , Türkiye nin uluslararası açısından bugüne kadar olmadığı kadar kötü bir noktada olduğunu savunarak “Türkiye’nin eski bakanına Amerika’da tutuklama kararı çıkarıldı. Cumhurbaşkanı dün burnuma kötü kokular geliyor diyor. Demek ki bunun devam edeceğini , yayılacağını , kendilerine kadar uzayacağını biliyorlar” dedi.

CHP  Rize  Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise insan hakları savunuculuğunu ibadet olarak gördüğünü kaydederek “Bana Saadet Partisi nden HAS Parti ye , oradan da  CHP  ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =