ABD  F-16 savaş uçaklarını Bahreyn e satıyor

 ABD  hükümeti ,  Bahreyn  ile yaklaşık 4 milyar dolarlık anlaşma imzalayacaklarını duyurdu. Buna göre  Bahreyn  ,  ABD  den 19 yeni F-16  savaş  uçağı alacak.

milliyet
0

AA

ABD Savunma ve Güvenlik İşbirliği Ajansından yapılan açıklamada ,  ABD   Dışişleri Bakanlığının ,  Bahreyn  ile aralarında 19 F-16  savaş  uçağı satışının da  yer aldığı yaklaşık 4 milyar dolarlık anlaşmaya onay verdiği bildirdi.

Açıklamada ,  ABD  Dış Askeri Satışlar programı çerçevesinde ,  Bahreyn  e  19 yeni F-16  savaş  uçağı satılacağı ve  önceden satın alınan 20 F-16 nın  modernize edileceği , 2 deniz devriye botu ve çok sayıda Tow tanksavar füzeleri  dahil savunma satışı yapılmasına ilişkin teklifin Kongreye sunulduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığının , tahmini maliyeti 2 milyar 785 milyon dolar  olan F-16V uçağı , tahmini maliyeti 1 milyar 82 milyon dolar olan F-16 Block 40  uçaklarının F-16V konfigürasyonuna yükseltilmesi , tahmini maliyeti 60 ,25 milyon  dolar olan 35 metre Hızlı Devriye Botları ile tahmini maliyeti 27 milyon dolar  olan Tow  füzeleri , teçhizatı ve desteği için  Bahreyn  hükümetine muhtemel Dış  Askeri Satışı onaylayan karar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =