Hakkari  Yüksekova  da 2 işçinin yaşamını yitirdiği  terör  saldırısında zarar gören aracı almak için bölgeye giden çekicinin geçişi sırasında teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcı infilak etti. 3 kişi yaralandı.

milliyet
0

AA

6 Eylül de PKK lı teröristlerce düzenlenen saldırıda zarar gören VEDAŞ a ait aracı almak için Hakkari  Yüksekova  daki Çobanpınar köyü kırsalına giden çekicinin geçişi sırasında , teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcı infilak etti. Patlama sonucu çekicide bulunan Sabri Özatlı , Yaşar Arslan ve İsa Alıcı yaralandı.

Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Arslan ve Alıcı nın tedavilerinin ardından taburcu edildiği , Özatlı nın tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Türkiye-İran sınırında bulunan Onbaşılar köyü yakınındaki Çobanpınar Piyade Hudut Karakoluna bağlı Dolavere Tepe Üs Bölgesi nde , enerji nakil hattında çalışan VEDAŞ işçilerine ait araca PKK lı teröristlerce saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 2 işçi hayatını kaybetmiş , 2 si ağır 3 işçi yaralanmıştı.


Etiketler: Hakkari ,  Yüksekova  , PKK ,  terör  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =