Dev şirketin satışında sona gelindi!

Japon Toshiba nın yılan hikayesine dönen çip bölümünün  satışında   sona  gelindi. Reuters haberine göre Japon devlet destekli yatırımcılar , Bain Capital ve Güney Koreli Hynix konsorsiyumu 22.3 milyar dolara işi bitirmek üzere...

milliyet
0

Japonya devlet destekli yatırımcılar , ABD merkezli küresel yatırım ortaklığı firması Bain Capital ve Güney Koreli SK Hynix in de bulunduğu konsorsiyum , Toshiba nın çip bölümü için yaptığı teklifi arttırdı.

Reuters haberine göre 18 milyar dolar civarında olan önceki teklif 22.3 milyar dolar olarak güncellendi. Fonun içerisindeki Bain ve Hynix payının 5.25 milyar dolar , Apple ın da 3 milyar dolar finansman sağladığı belirtildi.

Yapılan anlaşmaya göre yönetim kurulunda oy hakkı dağılımı yüzde 49.9 Bain , yüzde 40 Toshiba ve yüzde 10.1 diğer Japon firmaları olarak iddia edildi. Çarşamba günü teklifle ilgili yönetim kurulunun kararı vereceği belirtiliyor.

Bain ve Hynix in yanı sıra Toshiba da gizli sürdürüldüğü belirtilen pazarlıkla ilgili yorum yapmazken , Reuters kaynakları teklifteki artışın satın almadaki en istekli taraflardan biri olan sabit disk üreticisi Western Digital in görüşmelerde ilerleme kaydetmesine bağladı.

Bunun yanı sıra , Toshiba nın da satışın Amerikalı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =