Alman vekiller Konya ziyaretini anlattı

Uzun tartışmalar sonrası  Alman  milletvekilleri  Konya  da görev yapan  Alman  askerlerini ziyaret etti. Milletvekilleri , üs ziyaretlerinin bundan sonra da mümkün olmasını istiyor.

milliyet
0

Alman Federal Meclisi Savunma Komisyonu üyesi 7  Alman  milletvekili , NATO Genel Sekreter Yardımcısı Rose Gottemoeller in eşliğinde  Konya  daki NATO üssünde görev yapan  Alman  askerlerini ziyaret etti. Gazetecilerin ziyarete eşlik etmesine ise izin verilmedi.

Türkiye nin heyette yer almasına tepki gösterdiği Sol Parti Milletvekili Alexander Neu , ziyaret sonrası yaptığı açıklamada  Konya  da Almanya ile Türkiye arasındaki krizin gündeme gelmediğini belirtti. Neu , "Siyasi konular tamamen devre dışı bırakıldı. Sadece NATO nun terör örgütü IŞİD e karşı operasyonları ve stratejik bilgiler paylaşıldı” dedi.

Ziyaretin rahat bir atmosferde geçtiğini ve Türk tarafının profesyonel şekilde bilgilendirdiğini ifade eden Neu , ancak ziyaretin NATO kapsamında yapılmasını eleştirdi. Neu , ziyaretin meclisin yönetiminde yapılamamasının organizasyon yetkisinin elinden alınması anlamına geldiğini söyledi.

"Kalıcı çözüm değil"

Heyette Yeşiller Partisi adına yer alan milletvekili Tobias ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =