Sivas tan 30 ülkeye pet ambalaj ihracatı

 Sivas  ta 6 yıl önce kurulan bir firma , ürettiği plastik  pet  ambalajları 30  ülkeye  satıyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Köse "Yaklaşık 100 ün üzerinde üretim çeşidimiz var. Aylık 300 ton civarında ham madde işliyoruz" dedi.

milliyet
0

AA

Sivas ta plastik  pet   ambalaj  üreten bir firma , 30  ülkeye  ihracat gerçekleştiriyor. 

Organize Sanayi Bölgesi nde faaliyet gösteren Birpet  ambalaj  , 2011 yılından bu yana plastik  pet   ambalaj  , plastik kapak ve  ambalaj  malzemesi üretiyor.

Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Köse , AA muhabirine , ağırlıklı olarak gıda firmaları için  ambalaj  malzemesi ürettiklerini söyledi. Özel siparişleri de değerlendirdiklerini anlatan Köse , "Firmalara özel , kendi isteklerine uygun tasarımlar veya farklı özellikte istenen  ambalaj  malzemelerini üretiyoruz. Firmalar için özel tasarım ekibimiz var. Bunların önce tasarımını oluşturuyor , tasarımları sunuyoruz. Firmalar da istedikleri özellikteki ürünleri bize belirtiyor , buna uygun tasarımların kalıplarını hazırlayıp , üretime başlıyoruz. Ürünler , ısıya ve güneş ışınlarına dayanıklı." diye konuştu.

Ürünlerin tamamının orijinal ham maddeden yapıldığını ve geri dönüşüm malzemesi kullanmadıklarını aktaran Köse , "UV" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =