Çitos Efe'nin ailesinden karara tepki!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ekran yüzü olan çocuklar için harekete geçmesiyle ilgili  Çitos  Efe'nin babasından  tepki  geldi.

haber7
0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , sosyal medyada kısa sürede binlerce takipçi sayısına ulaşan 5.5 yaşındaki Erzurumlu  Efecan Koçyiğit  gibi ekran yüzü olan tüm çocuklar için harekete geçti.

SÖMÜRÜLMELERİNE İZİN VERİLMEYECEK

Bu amaçla bakanlık bünyesinde bir de kurul oluşturuldu. Ekrana çıkan çocukların aileleri ile temasa geçilecek , çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek , ekonomik anlamda sömürülmelerine izin verilmeyecek.

PSİKOLOJİK DESTEK VERİLECEK

Bu kapsamda ilk olarak Erzurumlu  Efecan Koçyiğit  in ailesi ile görüşen bakanlık yetkilileri , aileyi özellikle obezite konusunda uyardı. Efecan ın doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirten yetkililer , ekrana çıkan miniklerin psikolojik olarak da desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yetkililer aileden , okullar açıldıktan sonra Erzurum İl Müdürlüğü ne gelerek görüşmelere başlamalarını da istedi.

BABASI  karara  TEPKİLİ

Bakanlığı nın kendileriyle ilgili girişimini gereksiz bulduklarını söyleyen Şahin Koçyiğit , "Çünkü biz çocuğuyla çok ilgilenen bir aileyiz. Hem psikolojisini hem fiziksel sağlığını kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bakanlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =