Huduti'ye ait hard diskte "Kakao Talk" kalıntısı

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin  hard  diskinde , örgüt üyelerinin kendi aralarında mesajlaşmak için kullandığı "Kakao Talk" uygulamasına  ait  kalıntılar bulundu.

haber7
0

Malatya daki 27 si tutuklu 76 sanıklı darbe girişimi davasının bir numaralı sanığı Adem  Huduti  nin gözaltına alınırken makamında ve evinde yapılan aramalarda elde edilen dijital materyallerin incelemesi İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından tamamlandı.

Huduti den elde edilen 500 GB bilgisayar  hard  diskinin incelemesinde , örgüt üyelerinin kendi aralarında mesajlaşmak için kullandığı "Kakao Talk" ve sanal özel ağ oluşturmak için yapılan "Hotspot Shield" isimli uygulama kalıntılarına rastlanıldığı bildirildi.

"KAKAO TALK" BULUNDU

İçerik çıkartma ve inceleme raporunda , "Hard diskin imajı üzerinde soruşturma konusu ile ilgili inceleme ve araştırma işlemleri esnasında  Kakao  ve Hotspot Shield kelimesi kullanılarak yapılan kelime araması neticesinde soruşturma konusu ile alakalı olabileceği değerlendirilen  Kakao   Talk  ve Hotspot Shield isimli uygulamanın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =