Katliamın ardından bugün...

 muş  Şeker Fabrikası'nda özel güvenlik görevlisi olan  Mehmetcan Aykan  aralarında eşi ve çocuğunun da bulunduğu 5 kişiyi tabancayla vurarak öldürdü.

haber7
0

Olay dün akşam saat 22.00 sıralarında  Sungu  Beldesine bağlı Kültür Mahallesi nde meydana geldi. Akşam nöbetinden çıkan özel güvenlik görevlisi 33 yaşındaki evli ve 6 çocuk babası  Mehmetcan Aykan  merkeze bağlı  Sungu  Beldesi ndeki evine gitti. Bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan tartışmada tabancasını çıkaran Aykan , önce 1.5 yaşındaki oğlu Musab ile eşi Ayten i vurdu.  ardından  evinden çıkan ve yaklaşık 200 metre uzaklıktaki amcasının evine giden  Mehmetcan Aykan  , kız kardeşi Sultan , ağabeyinin eşi Vahide ve amcasının gelini Besra ya rastgele ateş etti.

Her iki olayda yaralanan oğlu Musab ile ağabeyinin eşi Vahide Aykan ambulanslarla muş Devlet Hastanesi ne kaldırıldı. Diğer 3 kişi ise olay yerinde hayatlarını kaybetti.

Ameliyata alınan yaralılar doktorların tüm müdahalesine rağmen sabaha karşı kurtarılamadı. Öldürülen aile fertlerinin cesetleri  muş  Devlet Hastanesi morguna buradan da otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu na kaldırıldı.

AYKAN İÇİN OPERASYONLAR BAŞLATILDI

Bir süredir psikolojisi bozuk olduğu iddia edilen ve olaydan sonra firar eden  Mehmetcan Aykan  ın , cinayeti işyerinin kendisine verdiği tabanca ile işlediği ve mermilerin bitmesinden sonra tabancayı cinayeti son işlediği evde bırakararak kaçtığı belirtildi. Cinayeti neden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =