Kütahya'da İkiz plakalı kamyon alarmı!

Kütahya'da jandarmanın Plaka Takip Sistemi'nde "ikiz plaka" ve "terör nitelikli araç" uyarısı çıkması üzerine harekete geçen ekipler , sürücüyü gözaltına aldı

haber7
0

Kütahya da jandarmanın Plaka Takip Sistemi nde (PTS) "ikiz plaka" ve "terör nitelikli araç" uyarısı çıkması üzerine güvenlik güçleri alarma geçirildi.

Alınan bilgiye göre , F.Ü nün kullandığı saman yüklü  kamyon  , Kütahya-Afyonkarahisar karayolundaki jandarmaya ait PTS de "ikiz plaka" ve "terör nitelikli araç" uyarısı çıktı.

Bunun üzerine il genelindeki polis ve jandarma ekiplerine , kamyonun plakası bildirilerek , uyarıda bulunuldu. Harekete geçen Altıntaş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri , Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 50. kilometresindeki bir dinlenme tesisinde sürücüyü yakaladı.

Yapılan incelemede kamyonun saman yüklü olduğu , plakanın ikiz , ruhsatının ise diğer araca ait olduğu tespit edildi. Aynı  plakalı  diğer kamyonun sürücüsünün ise Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandığı belirlendi. Jandarma tarafından gözaltına alınan F.Ü nün , ifadesinde aynı  plakalı  diğer kamyonu oğlunun kullandığını söylediği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =