Başbakan Yıldırım yarın İzmir de

 Başbakan  Binali  Yıldırım  , 8-9 Eylül de  İzmir  de olacak.  Başbakan  , Sabuncubeli Tüneli nde ışık gördü törenine katılacak , Alsancak , Karşıyaka ve Göztepe statlarının temellerini atacak ve  İzmir  in düşman işgalinden kurtuluşunun 95 in

milliyet
0

DHA

Başbakan Binali  Yıldırım  , cuma günü saat 17.00 da Selçuk un düşman işgalinden kurtuluşu törenine katılacak , ardından Selçuk tan İZBAN a binecek ve Torbalı ya gidecek. Böylece İZBAN ın Torbalı- Selçuk hattını da sefere açmış olacak.

Başbakan , Torbalı Devlet Hastanesi nin açılışını yapacak , Torbalı Ticaret Odası nın onuruna vereceği akşam emeğinde işadamlarıyla biraraya gelecek.  Başbakan  Binali  Yıldırım  , 00.00 da Sabuhcubeli Tüneli nde ışık gördü törenine katılacak. Günde ortalama 30 bin aracın kullandığı İzmir-Manisa yolunun 580 rakımından geçen ve yüzde 9 eğimli , 14 virajlı Sabuncubeli bölümünde çalışmalar son aşamaya geldi. Çift tüp tüneli 4 bin 70 metre , bağlantı yolları 2 bin 530 metre olan , toplam uzunluğu 6 bin 600 metreyi bulan projeyle yolun eğimi de düşürülecek. Projenin tamamlanması ile tünel içinde yüzde 1 ,5 yol eğimi olacak ve bu kesimde yüksek 9 luk yüksek eğim ve 14 viraj ortadan kaldırılacak.

Geceyi  İzmir  de geçirecek olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =