Yerli otomobil için Konya dan 5 farklı alan önerisi

KSO Başkanı Kütükcü "Bu yatırımın en doğru adresi  Konya  dır. Zira bu yatırımın Konya’da yapılması hem Marmara Bölgesi nin yükünü hafifletecek hem de başta Anadolu olmak üzere tüm bölgemizin kalkınmasında kaldıraç etkisi göste

milliyet
0

AA

Konya Sanayi Odası

Konya Sanayi Odası , Ticaret Odası , Ticaret Borsası ,  Konya  Organize Sanayi Bölgesi ve MEVKA tarafından hazırlanan ‘Konya’da  otomobil  Üretilebilirliği Fizibilite Raporu’nda ,  Yerli   otomobil  yatırımı için  Konya  Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme alanı içindeki 4  farklı  yer ve Kaşınhanı civarındaki sanayi bölgesi önerildi.

Kütükçü , AA muhabirine , Türkiye’nin kendi  Yerli  otomobilini yapması konusunda Konya’nın başından bu yana milli bir duruş sergilediğini söyledi.

Yerli  otomobil  yatırımcısına beş  farklı   alan  sunan tek ilin  Konya  olduğunu vurgulayan Kütükcü , "Her şeyden önce Türkiye nin kendi otomobilini yapma konusunda ortaya koyduğu irade hepimiz için memnuniyet verici. Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde titizlikle durduğu bu konuda  Konya  olarak her türlü desteği vermeye hazırız." diye konuştu.

"Önerilecek alanları beğenmeyen yatırımcıya çözüm üretmeye hazırız"

Kütükcü ,  Konya  nın otomotiv ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =