İşte ‘Akdeniz’in yeni adresi

Yeniden inşa edilen Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binası , 13 Eylül’de açılıyor. İlhan Koman’ın ünlü ‘Akdeniz’ heykelinin de  yeni   adresi  burası olacak ve dışarıdan görülebilecek.

hurriyet
0

Bir süredir insanların ayağının kesildiği Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne gitmek için güçlü bir nedenimiz var artık... Zira Galatasaray Meydanı’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binası , yepyeni bir yaklaşımla yenilendi ve 13 Eylül’de açılıyor.

Yeni haliyle kapılarını ilk kez Hürriyet’e açan binayı Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Genel Müdürü Tülay Güngen ile gezdik. Hemen belirtelim , şeffaf kurgusuyla bulunduğu meydanla , caddeyle ‘gerçekten’ bütünleşen , hayli davetkâr bir binayla karşılaşacaksınız. Üstelik daha önce Yapı Kredi’nin 4. Levent’teki genel müdürlük binasının önünde sergilenen Türkiye’nin en ünlü heykeli olan İlhan Koman’ın ‘Akdeniz’i de artık burada insanları kucaklayacak.
Teğet Mimarlık- Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar tarafından tasarlanan binanın cadde ve Galatasaray Lisesi tarafı tamamen şeffaf camla kaplanmış. Cadde tarafındaki girişte 3-4 metre genişliğinde , adeta ikinci bir cadde gibi ferah bir ‘portiko’ (sundurma) var. Giriş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =