Öğrenci evi telaşı kiraları artırdı

Türkiye  kiralık  Konut Fiyat Endeksi’nde Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0.73 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.87 oranında artış gerçekleşti.

haber7
0

Emlakçılar yükselişin Ağustos ayında sıçrama yaptığını söyledi ve oranın yıllık bazda yüzde 15’i geçtiğini öngördü. Öğrenci talebi artışta etkili oldu.

Öğrenciler için  kiralık  ev ve yurt maratonu başladı. Türkiye genelinde kiralar 350 lira ile 2 bin 500 lira arasında değişiyor. En fazla üniversite öğrencisine ev sahipliği yapacak olan İstanbul’da kiralar 800 ile 2 bin 500 lira arasında değişiyor. İstanbul’da son zamanlarda öğrencilerden gelen yoğun talebin  kiralık  konut fiyatlarını yukarıya çektiğini belirten emlakçılar , Türkiye genelinde Ağustos ayında kiraların bir önceki yıla göre en az yüzde 15 arttığını söyledi.

TALEP YÖNÜ BELİRLİYOR

Son açıklanan istatistikler de kiraların temmuz ayından itibaren yükselişe geçtiğini gösteriyor. Sene başından Haziran ayına kadar yıllık artışta yüzde 3’ler seviyesinde seyreden  kiralık  konut fiyatları Temmuz ayında yüzde 4 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =