Cemaat yolda namaz kıldı, halk otobüsü kontak kapattı

 halk  otobüsündeki vatandaşlar yol kapanınca namazı bekledi

milliyet
0

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde , camide yer kalmayınca  Cemaat  sokaklara taşarken , o sırada vatandaşları gideceği yerlere götüren bir  halk  otobüsünün sürücüsü  yolda   namaz  kılan cemaati görünce namazın bitmesini bekledi.
  Kurban Bayramı namazı için tüm Türkiye de olduğu gibi İzmir’de de vatandaşlar camilere akın etti. Karşıyaka ilçesi Örnekköy Mahallesi ndeki Hülya Karaer Camii vatandaşların akınına uğradı. Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar bayram namazı için camiyi doldurdu. Sonradan camiye gelen bazı vatandaşlar , yer bulamayınca ayakta kaldı. Erken saat olması nedeniyle çareyi yola seccade sermekte bulan vatandaşlar yolu  kapattı  ve namaza durdu.

  Vatandaşlar otobüsten indi , anlayış gösterdi
   namaz  kılmak için zorunlu nedenle  Cemaat  yolu kapatınca , bazı araçlarda beklemek zorunda kaldı. O sırada yoldan geçen bir  halk   otobüsü  de yolun kapanması nedeniyle geçemedi. Sürücü  otobüsü  durdurup  kontak  kapatırken , otobüsten inen vatandaşlar namazın bitmesini bekledi. Bazıları da diğer vatandaşlarla birlikte  namaz  kıldı. Bayram namazının sona ermesiyle yol trafiğe açıldı ve  halk   otobüsü  yoluna devam etti.
 


Etiketler: izmir ,  namaz  , İzmir ,Karşıyaka

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =