Besicilerde

Samsun da hayvan pazarında satış yapan besiciler , pazarın durgun olduğunu , vatandaşların fiyatların düşeceği düşüncesiyle son günü beklediğini söyledi. Besici Çetin "İnsanlar son günü yani arifeyi bekliyor. Son gün satışların iy

milliyet
0

AA

Samsun da besiciler , hayvan pazarının durgun olduğunu , vatandaşların ise fiyatların düşeceği düşüncesiyle  arife  gününü beklediğini söyledi. 

Canik Canlı Hayvan Pazarı nda kurban satışı yapan Zeki Çetin , AA muhabirine yaptığı açıklamada , şu ana kadar kurban satışlarının beklentilerinin altında olduğunu belirtti.

Pazara yaklaşık 40 büyükbaş hayvan getirdiğini , bunların 25 inin satıldığını ifade eden Çetin , pazara getirdiği 35 küçükbaş hayvandan ise 15 ini sattığını dile getirdi.

Geçen hafta sonu dahil pazarın bekledikleri yoğunluğa ulaşmadığını anlatan Çetin , "İnsanlar ucuz kurban alayım diye son günü yani  arife  gününü bekliyor. Son gün iyi olacağını tahmin ediyoruz. Hayvanların yüzde 60-65 i satıldı." dedi.

Kurban Bayramı öncesi bazı vatandaşların kurban almak için maaşlarını beklediğini , bunun da pazarın hareketliliğini olumsuz etkilediğini söyleyen Çetin , küçükbaş kurbanlıkların fiyatlarının 900 ile bin 200 lira arasında , büyükbaş kurbanlıkların ise 6 bin lira ile 15 bin lira arasında değiştiğini kaydetti.

Besici Musa Kör ise geçen hafta salı gününden bu yana pazarda olduğunu ve 3 büyükbaş kurban satabildiğini söyledi.

Durgunluktan şikayet eden Kör ,  arife  günü hareketlilik beklediklerini ifade etti.

Pazardaki diğer besiciler de henüz bekledikleri satışı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =