Türk Silahlı Kuvvetleri , Bitlis'te iki , Muş'ta iki , Van'da iki , Erzincan'da bir olmak üzere toplamda 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

haber7
0

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yurt içi olaylar ve günlük faaliyetlere ilişkin açıklama yapıldı. Buna göre ,  Bitlis  Mutki’de , arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada , 2 terörist ölü olarak , 2 adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte ele geçirildi.

Muş Merkez Şenyayla bölgesinde , güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında , 26 Ağustos 2017 de icra edilen hava harekatında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu 2 teröristin cesedi , bir adet M-15 piyade tüfeği , bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği , 270 adet muhtelif çapta fişek , üç adet el bombası ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirildi.

Van Başkale’de , güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında , 26 Ağustos 2017’de icra edilen hava harekatında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu 2 teröristin cesedi , bir adet M-16 piyade tüfeği , bir adet el bombası ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirildi.

Erzincan Kemah’ta , üs bölgelerine silahlı saldırı için harekat halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucunda bir terörist ölü olarak , iki adet tabanca ve iki adet el bombası ile birlikte ele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =