Konya’da etobur örümcek  sarıkız  tedirginliği

Konya’nın Kulu ilçesinde , üniversite öğrencilerinin kaldığı yurt binası bahçesinde halk arasında ‘et yiyen örümcek’ olarak bilinen  etobur  (sarıkız) bulunması tedirginlik oluşturdu.

milliyet
0

İHA

Kulu Katır Tepe mevkiinde bulunan Selçuk Üniversitesi Kulu Meslek Yüksekokulu yakınlarında bulunan Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun Müdürü Seyit Ahmet Serbest , bu yıl içerisinde 8-10 adet  etobur  örümceği yakalayarak öldürdüklerini ifade etti.  etobur  örümcekten bir tanesini daha canlı yakaladıklarını belirten Serbest , "Nereden geliyor , nasıl ürüyor bilmiyoruz. Ama çalışan ve öğrencilerimiz için tehlike arz ettiğinden dolayı bunu gerekli yerlere bildirdik. İlçe Tarım da bununla ilgili internetteki bilgileri verdiler. Başkada bir şey söylemediler. Ama buna acilen bir çözüm bulunması gerekiyor. Çünkü ne zaman nereden çıkacağı belli değil. Zehirli olduğu için de hayati bir tehlike arz etmektedir" dedi.

Örümceğin görünümünün de korkunç olduğunu söyleyen Serbest , "Geçen yakaladığımız birkaç misli daha bundan büyüktü. O inanılmaz daha korkunçtu. Bu sanki biraz yavrusu onun. Bölgemizde pek sık görülmüyor ama burada kıraç olduğu için her halde sık rastlıyoruz. Genelde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =