İşte CHP nin  Adalet Anıtı
Etiketler:

CHP’nin  Adalet  Kurultayı’ndan sonra , “Türkiye’de  Adalet  arayışını simgelemek için” Çanakkale’de dikmeyi planladığı ve üzerinde katılımcıların isimlerinin yer alacağı  Adalet  Anıtı’nın projesi belirlendi.

hurriyet
0

İsmi açıklanmayan iki heykeltraşın da öneri sunduğu projeler arasından , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in hazırladığı ve ortasında , ‘adalet tanrıçası’ Themis’in heykeli’nin bulunduğu  Adalet   Anıtı  tasarımı benimsendi.

Anıt Çanakkale’de Özgürlük Parkı’na dikilecek. Ancak , kurultay alanında da üç boyutlu bir maketinin yer alması planlanıyor. 10 bin kişinin katılması beklenen kurultay kapsamında , anıt için 10 bin tuğla getirildi.  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun , “Anıt Türkiye Cumhuriyeti devleti var oldukça orada kalacak” dedi.

26-29 Ağustos’taki kurultay için hazırlıklar sürerken  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da PKK’lı teröristlerin şehit ettiği öğretmenler Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın ile Eren Bülbül , şehit Yarbay Songül Yakut ile katledilen DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in ailelerine özel davette bulunduklarını söyledi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =