Bakan Yılmaz: Yeni eğitim-öğretim yılına sancısız gireceğiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet  Yılmaz  , Sivas ta özel bir kanalda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Yılmaz  , “Yeni eğitim-öğretim  yılına   sancısız  gireceğiz” dedi.

milliyet
0

İHA

Milli Eğitim Bakanı İsmet  Yılmaz  , programı kapsamında Sivas ta , özel bir kanalda eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak , “İlk olarak , eğitim  yılına   sancısız  gireceğiz. İki ,  Yeni  döneme geçen yıldan daha iyi başlayacağız. Üçüncüsü , eğitimimiz iyi bir yolda. Çünkü Türkiye’de bugün hangi alanda iyi bir şey yapılıyorsa , onda eğitimin mutlaka bir payı vardır. Sağlıkta iyi bir başarı mı elde edildi? Bu başarıyı neye borçluyuz? Doktorlarımıza borçluyuz , hemşiremize borçluyuz tabi. Ama onlar hangi eğitim sisteminden çıktı? Bizim eğitimimizden çıktı , dolayısıyla doktorun kendi başına bir başarısı değil. Eğitimin başarısı iyi doktor yetiştirmek , iyi mühendis yetiştirmek , iyi ekonomist yetiştirmek , iyi doktor yetiştirdik mi? Yetiştirdik ki bak memnuniyet oranı yüzde 39’daydı , şimdi yüzde 78’lere çıktı. Demek ki burada başarı var , ama eğitimde de var” dedi.

Müfredatta 51 dersin öğretim programlarını tamamladıklarını kaydeden  Bakan   Yılmaz  , “Türkiye’de bu ana kadar yapılmış en demokratik müfredatı hazırladık. Soruyorum; daha önce hiç böyle müfredat açıklandı mı? Hiç müfredatta STK’ların , üniversitelerin görüşleri alındı mı? O görüşler işlendi mi? Bunu ilk defa biz yaptık. İstiyoruz ki bu herkesin müfredatı olsun , herkes sahip çıksın. Değerler eğitiminde adalet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =