Menfez faresi ifade verdi: Şöhreti geç buldum!

Duruşmada , Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nın imamı  mak  timinde görevli sanık Astsubay  Zekeriya Kuzu   ifade  verdi.

haber7
0

Ayrıntılı bir savunma hazırladığını ancak son iki günde savunmadaki ağırlığı hayat hikayesine vereceğini anlattı.

Zekeriya Kuzu , "Esas hakkındaki savunmamı ben işçi Mustafa dan ev hanımı Hatice den olma  Zekeriya Kuzu  nun basında ve iddianamede özellikle de aleyhimde hazırlanmış olan dosyadaki gibi olmadığını anlatmaya çalışacağım. Bahsedilen , kafalarda canlandırılan  Zekeriya Kuzu  , ben değilim. Amacım ne bir kişi ya da kuruma sataşmak , laf yetiştirmek , hakaret etmek değil. 15 Temmuz öncesindeki  Zekeriya Kuzu  yu anlatmaya çalışacağım. Suçlamalarla ilgili daha önce açıklamada bulunmuştum" dedi.

Adli kollukta kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini söyleyen  Zekeriya Kuzu  , "Çünkü o ben değilim. Burada sanıklar , şahsıma hazırlanan dosya üzerinden kendilerine nasıl baskı yapıldığını , aleyhimde  ifade  verdiklerini burada anlattılar" dedi.

Babasının dini inanışından , dini ve günlük yaşamından bahseden  Zekeriya Kuzu  , ailevi yaşantısı hakkında uzun bilgiler verdi."ÜLKÜCÜ BİR GEÇMİŞE SAHİBİM" Lise yıllarında külliyeye , çocukluğunda ülkü ocaklarına gittiğini söyleyen  Zekeriya Kuzu  , savunmasını şöyle sürdürdü: "Nizamı Alem ortamında , ülkemin savunmasına katkı sağlayacağımı düşünüyordum. 12 Eylül e kadar geldik. İlgili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =