Bu fotoğrafa 17 bin 964 lira ceza verildi

Zonguldak'ın  devrek  İlçesi'nde avlanması  yasak  olan karacayı vurduktan sonra derisini yüzüp Facebook'ta paylaşan 53 yaşındaki R.C.'ye 17 bin  964   lira  para cezası uygulandı.

haber7
0

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10 uncu Bölge Müdürlüğü  Zonguldak  Şubesine , 3 kişinin  yasak  olmasına rağmen  karaca  avladığı ve derisini yüzerek  Facebook  ta paylaştıkları yönünde ihbarda bulunuldu. Delil olarak fotoğrafları alan yetkililer bölgede araştırmalara başladı. Jandarmaya da kaçak avcılar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

İlçe Jandarma Komutanlığı , avcılardan birini tespit ederek ifadesini aldı. Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından usulsüz  karaca  avı yaptığı tespit edilen R.C. ye 12 bin  lira  tazminat , 5 bin  964   lira  idari para cezası olmak üzere toplam 17 bin  964   lira  para cezası uygulandı. Diğer 2 avcının da yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. 

Orman ve Su İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada , yaban hayatını korumak ve sürdürülebilirliğini sağlamak maksadıyla gerçekleştirilen  av  koruma ve kontrol faaliyetleri hız kesmeden devam edeceği ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =