Fazla et tüketiminin zararları!

Et tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekiyor. Protein açısından zengin olan  kırmızı et  ölçülü yenildiğinde vücuda yarar sağlarken ,  Fazla  yendiği zaman sağlık sorunlarına yol açıyor.

haber7
0

İnsanlar günlük yaşamlarında sıklıkla beyaz ve  kırmızı et  tüketir. Sabah kahvaltılarında , öğle yemeklerinde , akşam yemeklerinde birçok mutfakta piştiğine şahit oluruz. Özellikle Kurban Bayramı boyunca insanlar daha çok et tüketme eğilimde olurlar.Kırmızı ve beyaz etin tüketiminin insan sağlığı için yararlı olduğu bir gerçektir. Ama bu durum  et yemenin zararları  olmadığı anlamına gelmez. Birçok durumda et yemenin yaradan çok zarar getireceğini unutmamak lazım.

Et Yemenin  zararları  Nelerdir?

Yüksek kolesterol:

Kırmızı etin aşırı tüketilmesi sonucunda ortaya çıkan  Yüksek kolesterol  hastalığı günümüzde oldukça yaygındır. Hayvansal yağların aşırı tüketimi sonucu kolesterol damarlarda birikir ve kalp damar hastalıklarına yol açar.Yüksek kolesterolü ve sonucunda oluşabilecek kalp ve damar hastalıklarını önlemek için et tüketimimize dikkat etmemizde fayda var.

Böbreği yorar: 

Kırmızı et protein açısından oldukça zengin bir besindir. Ancak kırmızı etin  Fazla  tüketilmesi halinde vücudumuza olması gerekenden  Fazla  protein girmektedir. Proteinleri sindirmek için çabalayan böbrek bir süre sonra yorulmaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek için aldığınız kırmızı etleri yağlarından ayırmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca etin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =