Tabiat parkı büyüyor...

Sinop'un Erfelek ilçesinde bulunan Tatlıca Şelaleleri  Tabiat  Parkı'nın alanı Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 450 dekardan 720 dekara çıkarıldı.

haber7
0

Sinop un Erfelek ilçesindeki , Erfelek Tatlıca Şelaleleri  Tabiat   parkı  nın 450 dekar olan alanı , Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 720 dekara çıkarıldı.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş , yaptığı yazılı açıklamada , Erfelek ilçesinde bulunan ve bünyesindeki irili ufaklı 28 şelalenin yanı sıra sansar , sincap ve karaca gibi yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapan  Tabiat  parkının  alan  genişliğinin 720 dekara çıkarılmasını öngören belgenin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından imzalandığını anlattı.

Bakanlıkça 2011 yılında  Tabiat   parkı  ilan edilen Tatlıca Şelaleleri nin yıllar içinde binlerce insan tarafından ziyaret edildiğini bildiren Maviş , şunları söyledi:

"Kentimizin önemli turizm noktalarından biri olan ve her geçen yıl ziyaretçi sayısında artış yaşanan Erfelek Tatlıca Şelaleleri  Tabiat   parkı  nın alanı , talebimiz üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 450 dekardan 720 dekara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =