Pist ışıkları sönünce uçaklar tehlike atlattı

Diyarbakır Havalimanı’nda henüz bilinmeyen bir neden dolayı  Pist   ışıkları  söndü. 30 dakika havada kalan iki uçak büyük  tehlike  atlattı.

haber7
0

Diyarbakır Havalimanı’nda henüz bilinmeyen bir neden dolayı  Pist   ışıkları  söndü. Sunekspres’in Antalya-Diyarbakır seferini yapan ve Pegasus’un İstanbul-Diyarbakır seferini yapan iki  uçak  iniş yapamadı.

Yaklaşık olarak 30 dakika havada kalan iki  uçak  büyük  tehlike  atlatırken , iniş için Elazığ Havaalanı’na yönlendirildi. Anadolu Jet’in İstanbul Sabiha Gökçen seferini yapan  uçak  ise kalkışa hazırlandığı sırada pistin  ışıkları  sönmesiyle pistin ortasında kaldı.

Antalya , Ankara ve İstanbul seferini yapan 6 uçağın seferi iptal edildi. 

DİYARBAKIR HAVALİMANI İLE BAĞLANTILI 14  UÇUŞ  İPTAL EDİLDİ Diyarbakır Havalimanında pistin ışıklarının sönmesi üzerine uçaklar havada tur atmış , seferler iptal edilmişti. Pistin ışıklarının sönmesiyle ilgili açıklama Devlet Hava Meydanlar İşletmesi nden (DHMİ) yapıldı. DHMİ yapılan açıklamada , "Diyarbakır Havalimanı ana pistinin ,  Pist  kenar -  Pist  eşik ve  Pist  sonu ışıklarında elektrik kablo arızası meydana gelmiştir. Elektrik arızasını giderme çalışmaları kapsamında havalimanının ana pisti bugün saat 20.30 ile 17 Ağustos 09.00 saatleri arasında kullanılamayacaktır. Bu süre zarfından havalimanında planlanan 14 sefer iptal edilmiştir" denildi.

8. Anajet Üssü’nün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =