Yeni turizm cenneti

Düzce'nin Akçakoca ilçesinin turizmden daha fazla pay alabilmesi için tarihi Ceneviz Kalesi'nde restorasyon çalışmaları başlamış durumda.

haber7
0

"Batı  Karadeniz  in incisi" olarak bilinen , 38 kilometrelik sahil şeridinde mavi bayraklı plajlara sahip Düzce nin Akçakoca ilçesinin , turizmden daha fazla pay alabilmesi için tarihi Ceneviz Kalesi nde restorasyon çalışmaları başladı.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici yaptığı açıklamada , Ceneviz Kalesi nin ilçe ve ülke tanıtımı için önemli bir değer olduğunu söyledi.

Yemenici , 8 asırlık kalenin iki yakasında bulunan sahillerin yerli ve yabancı turistlerce en çok ziyaret edilen noktalar olduğunu söyleyen , "Burası Bizans döneminde yapılmış , Haçlı Seferleri sırasında da gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Ceneviz Kalesi nin tarihçesi çok önemli ama bugün burayı topluma kazandırmak için restorasyon çalışmaları , surlar ve uç kalesini ortaya çıkarmak için çalışmalara başladık. Hem içerisi hem de surlarla beraber burası yeniden inşa edilip tarih ortaya çıkarılacak. Bundan sonra da Ceneviz Kalesi ,  turizm  anlamında çok güçlü bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =