Yaban arıları kışı 'arı oteli'nde geçirecek

Ortahisar Belediyesince 20 Ağustos'ta açılışı gerçekleştirilecek Ekopark'taki  polen  bahçesi içerisinde ,  Yaban  arılarının  kışı  geçirebileceği "arı oteli" kuruldu.

haber7
0

Ortahisar Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada , dünyadaki birçok araştırma çalışmasında arıların ekolojik dengeyi koruduklarının tespit edildiği belirtildi.

Bunun yanı sıra arıcılığın finansal girdi olarak ekonomiye büyük katkı sağladığına işaret edilen açıklamada , arıcılığın ekonomik ve ekolojik değerini göz önünde bulunduran Ortahisar Belediyesinin , Beşirli de inşa ettiği ve 20 Ağustos ta açılacak Ekopark a  arı   oteli  kurduğu kaydedildi.

Açıklamada , Ortahisar ın yeşil gözü Ekopark a yapılan  arı   oteli  ile alanda oluşturulan  polen  bahçesinde beslenen  Yaban  arılarının , kullanıcılardan uzak bir köşede  kışı  geçirmelerinin sağlanacağı vurgulanarak , böylece Türkiye de bir ilk olacak proje ile tarım gelirlerinde yeni bir katma değer yaratılacağı , Beşirli de başlanan bu projenin ilerleyen günlerde ilçenin uygun alanlarına da yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Ortahisar Belediye Başkanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =