Kenya’da büyük göçü çekecek

Daha önce  Kenya  ve Ruanda’da vahşi doğa fotoğrafları çeken Engin Altan Düzyatan , bu tutkusunu bir adım öteye taşıyor. Ünlü oyuncu bu kez bir vahşi doğa belgeseli çekecek.

hurriyet
0

EŞİ Neslişah Alkoçlar’la birlikte yeniden Kenya’ya giden Engin Altan Düzyatan , vahşi hayvanların yiyecek ve su bulmak için çıktıkları göç yolculuğunu görüntüleyecek. Bir yandan fotoğraf da  çekecek  olan ünlü oyuncu , o kareleri açacağı bir sergide beğeniye sunacak. Elde edeceği gelirle de hem Türkiye’de bir vakfa bağış yapacak hem de Afrika’da su kuyuları açtıracak.AFRİKA’YA
BİR KATKIM OLSUN
Engin Altan Düzyatan , iki yıl önce verdiği bir röportajda Afrika’daki çocukların su alabilmek için 50-60 kilometre yürümek zorunda kaldıklarını anlatmış , şöyle konuşmuştu: “Buradaki insanları görüp etkilenmemek mümkün değil. Çocuklar su almak için gittikleri yerden 1 gün sonra dönüyorlar. Oysa Afrika’da gerekli derinliğe indiğin takdirde nereyi kazarsan kaz su var. O yüzden Afrika’da su kuyuları açtırmak istiyorum. Ufak da olsa bu coğrafyaya bir katkım olsun istiyorum.”

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =