Diyarbakır’da husumetli iki aile barıştırıldı

Diyarbakır’da geçen yıl kaza sonucu 1 kişinin ölümünün ardından  iki   aile  arasında başlayan husumet düzenlenen törenle son buldu.

milliyet
0

İHA

Geçtiğimiz Diyarbakırlı Ersöz ve Teymur aileleri arasında kaza niteliği taşıyan olaydan sonra 1 kişi ölmüş , olayın ardından da  iki   aile  arasında husumet başlamıştı. Metina Aşireti Derneği’nin girişimleri sonucu merkez Sur ilçesi Yeşilvadi Mahallesi Volkan Aba Camiinde düzenlenen törenin ardından  iki   aile  arasındaki husumet sona erdi. İki  aile  arasında barışı sağlamak için 3 aydan fazla çaba harcadıklarını dile getiren Metina-Der Başkanı Esat Güngörür , “Bugün  iki  ailemizi burada barıştırıyoruz. Barış çok zor bir iştir. Barışı gerçekleştirmek için baya zaman gerekiyor. Allah’ın izniyle bugün burada  iki  ailemizi barıştıracağız ve bunun mutluluğunu hep beraber yaşayacağız” dedi.“Barışa katkı sunan herkese teşekkür ederiz”

Törene katılanlar arasında bulunan Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenap Ekinci de , “Metina aşiretinin büyüklerinin araya girmesi Diyarbakır’da  iki  ailenin barışmasına vesile oldu. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =