Maçka şehidinin eşinin tek bir isteği var

Maçka'da teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Astsubay Ferhat Gedik'in eşi , ''Yeni açılacak Zigana Tüneli'ne eşimin adının verilmesini çok istiyorum'' dedi.

haber7
0

Trabzon un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasta şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik in eşi Cemile Gedik , "Eşim adam gibi adamdı. Askeriyeyi karşıma koysanız ve Şehitlik en çok kime yakışır deseniz , eşime şehitlik çok yakışırdı ve çok yakıştı. Layık olduğu gibi gitti." dedi.

ORANIN İNSANINI ÇOK SEVİYORDU

Eşinin , şehit düştüğü bölgeyi çok sevdiğini anlatan Gedik , şöyle konuştu:"Oranın insanını çok seviyordu. Gümüşhane ve Trabzon onun için vazgeçilmezdi. Dağlardan eve gelmiyordu. Orada kime sorsanız bunu söyleyecektir. Orada terörün olmasından çok rahatsızdı. 4 yıldır canla başla çalıştı. En son 1 ,5 ay önce geçici görevle Maçka ya verildi. Coğrafyasının çok zor olduğunu söylüyordu ama O bölgeden o teröristleri alacağız , başka yolu yok diyordu. Sürekli o bölgeyi temizleyeceklerini ifade ediyordu. Terör bitecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =