125 bin kişi 33,3 milyon lirasını sigortada unuttu

Yapılan duyuru ve haberlere rağmen bu yıl sadece 27 binden fazla sigortalı hayat poliçesinde biriken parasını ya da aracının hasar alacağını tahsil ederken , yaklaşık  125  bin  kişi  yine parasını unuttu.

hurriyet
0

Bankadaki parasını çekmeyi unutan vatandaş , son dönemde hayat poliçesinde biriken parası ile aracından dolayı alması gereken hasar alacağını da sigorta şirketlerinde bırakmaya başladı. 

Bu nedenle daha önce yapılan bir düzenleme ile sahipleri tarafından aranmayarak sigorta şirketlerinde unutulan paraların Güvence Hesabı na devri kararlaştırıldı. 

Buna göre sigorta şirketleri , her yılın başında paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor , hak sahiplerine 15 Haziran a kadar paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunuyor. 

Ancak vatandaşlar , tüm bu çağrı ve bilgilendirmelere rağmen parasını yine unutuyor. Unutulan bu paralar da sigorta şirketleri tarafından yılda bir kez Güvence Hesabı na devrediliyor.

2016 DA SİGORTADA 28 ,8 MİLYON LİRA UNUTULDU 

Güvence Hesabı Müdürü Abdülkadir Küçük , yaptığı açıklamada , sigorta şirketlerinde 10 ya da 20 yıllık hayat poliçesi yaptırıp , söz konusu tarihler sonunda hayat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =