33,3 milyon lirasını sigortada unutuldu!

Bankadaki hesabını unutarak buradaki parasını almayan vatandaşlar ,  sigorta  şirketlerindeki birikimlerini de hatırlamadı.

haber7
0

Yapılan duyuru ve haberlere rağmen yaklaşık 125 bin kişi yine parasını unuttu. Bankadaki parasını çekmeyi unutan vatandaş , son dönemde alacağını da  sigorta  şirketlerinde bırakmaya başladı.

Bu nedenle daha önce yapılan bir düzenleme ile sahipleri tarafından aranmayarak  sigorta  şirketlerinde unutulan paraların Güvence Hesabı na devri kararlaştırıldı.   Buna göre  sigorta  şirketleri , her yılın başında paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor , hak sahiplerine 15 Haziran a kadar paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunuyor.   Ancak vatandaşlar , tüm bu çağrı ve bilgilendirmelere rağmen parasını yine unutuyor. Unutulan bu paralar da  sigorta  şirketleri tarafından yılda bir kez Güvence Hesabı na devrediliyor.  33 MİLYON 285 BİN 632 LİRA GÜVENCE HESABINA ÖDENDİ   Güvence Hesabı Müdürü Abdülkadir Küçük , "Bu sene 152 bin 919 kişi sigortadaki parasını unuttu. 1 Şubat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =