Pakdil: Annem bana o ismi yasakladı

Yedi Güzel Adam'ın ağabeylerinden biri olan fikir ve düşünce adamı Nuri  Pakdil   Edebiyat  dünyasında adını altın harflerle tarihe yazdırdı.

haber7
0

Kendisini devrimci bir Müslüman olarak tanımlayan  Pakdil  , Cumhuriyet döneminin başından günümüze kadar ki edebi ve siyasi serüvenini anlattı. 

Nuri  Pakdil  , kaleme aldığı 43 eseri ve her daim taze olan ileri görüşlülüğüyle gelecek nesillere ışık tutuyor. Geçtiğimiz yıllarda Necip Fazıl Saygı Ödülü nü alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ,  Pakdil  in konuşmasının tamamını ayakta dinlemişti.

Star gazetesine konuşan  Pakdil  in kelimeleri , inanmış olduğu hedefe yönelmiş birer ok gibi uzanıyor. Uzak diyarlardan gelen kuşaklara uyan seslenişi oluyor kendisi.  Pakdil  , bir anlamda put kırıcı. Bütün sözlerinin içinde en devrimci olanlardan biri , elbette içinde Kudüs yatıyor.  "Yüreğimizin yarısı Mekke’dir , geri kalanı da Medine’dir. Üstünde bir tül gibi Kudüs vardır" diye ifade ediyor kendisi.

Edebi ve siyasi sahadaki mücadeleyi kendinde birleştiriyordu adeta. Yedi Güzel Adam’ın hulasasıydı. Kendisini muhafazakâr değil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =